Дитяча гігієна ротової порожнини
Батьки повинні знати, що чистити зуби дитині потрібно кожен день, як тільки вони прорізались. Спочатку це робиться без зубної пасти та щітки, шматочком стерильного бинта або спеціальними серветками для гігієни ротової порожнини. У складі просочення таких серветок міститься ксиліт, який пригнічує ріст та розмноження бактерій, що викликають карієс. Як показали дослідження, ксиліт не тільки запобігає виникненню нових каріозних порожнин у зубах, але і призводить до скорочення вже існуючих – відбувається ремінералізація зубної емалі. Просочення серветок створює в роті малюка відчуття прохолоди та свіжості. У період прорізування зубів рекомендується зберігати деяку кількість серветок в холодильнику: вони допоможуть полегшити біль в запалених яснах вашої дитини.
Після року можна користуватися спеціальними насадками на палець із силіконовими ворсинками, а після двох років – чистити дитячої щіткою та дитячої пастою. Це поступово привчає малюка до того, що за зубами потрібно доглядати щодня. Адже повноцінна гігієна ротової порожнини забезпечує здоров’я зубів.
Чому молочні зуби псуються так швидко?
Справа в тому, що вміст в них мінералів, які забезпечують міцність та стійкість, в рази менше, ніж у постійних. Тому вони набагато сильніше схильні до каріозних змін. До того ж кислотний баланс слини дитини може змінюватися і впливати на стан молочних зубів. Може порушитися кальцієвий обмін, що і призведе за собою проблему карієсу. У раціоні дитини може бракувати кальцію, фосфору та вітамінів. І, нарешті, найбільш поширені причини – неправильний прикус, зловживання малюка вуглеводами і недотримання елементарних правил гігієни.
Профілактика захворювання зубів в дітей.
Велика частина наших стоматологічних проблем (карієс, хвороби ясен, запалення слизової обоонки та ін.), що може привести до повної втрати зубів, викликана нальотом, який утворюється за допомогою бактерій й залишків їжі, що залишаються в ротововій порожнині після кожного прийому їжі. Саме тому ми чистимо зуби, традиційно використовуючи зубну щітку і пасту. Але навіть найякісніша щітка не здатна видалити мікрочастинки їжі, які застряють в важкодоступних місцях (наприклад, в місцях з’єднання ясен та зуба, в ділянках прилягання зубів один до одного і т.д.). Саме для цих цілей вченими був розроблений іригатор – інноваційний побутовий прилад, призначений для ефективного очищення ясен, язика та ротової порожнини від залишків їжі, скупчень слини, бактерій й нальоту.
Іригатор представляє собою зручний прилад, що допомогає підтримувати гігієну ротової порожнини в домашніх умовах. Іригація передбачає створення струменя води, який під тиском проникає у важкодоступні місця та дбайливо й акуратно, але ефективно вимиває звідти все «сміття». Дітей дуже захоплює процес чищення зубів іригатором, тим самим виробляє звичку з раннього дитинства стежити за зубами (користуватися іригатором можна з 7 років).
Перший візит дитини до стоматолога
Батькам важливо познайомити дитину зі стоматологом, перш ніж у нього виникне проблема. Ми самі не так давно були дітьми, і прекрасно пам’ятаємо несвідомий дикий страх перед стоматологічним кабінетом та дзижчанням бормашини. Коли ж зробити перший візит до стоматолога? Як тільки з’являться перші зубки. Навіть якщо малюка нічого не турбує, стан ротової порожнини і розвиток його щелепно-лицьової системи повинен контролювати фахівець. Тільки систематичні огляди можуть запобігти виникненню поширених захворювань (карієс, пародонтоз) та формування неправильного прикусу, який, згідно з останніми дослідженнями, впливає, в тому числі на поставу. Особливо важливо, щоб перше знайомство відбулося в ігровій формі й викликало приємні асоціації.
Чи варто лікувати молочні зуби?
Хворі молочні зуби можуть стати джерелом хронічної інфекції і навіть пошкодити зачаток постійного зуба. Якщо пошкоджений один молочний зуб, велика ймовірність, що його сусіди також почнуть псуватися. Крім того, батькам важливо знати, що пошкоджений молочний зуб є причиною виникнення таких захворювань, як: поява гастриту і виразки шлунка; зміна прикусу; поява постійних головних болів; гайморит.
Лікувати молочні зуби важливо вчасно, не доводячи до необхідності хірургічного втручання. Оптимально, щоб молочні зуби випадали самостійно, так як вони виконують безліч функцій. По-перше, це важлива ланка в травневневій системі, так як втрата кількох зубів може привести навіть до захворювань травневої системи та формування неправильного прикусу, тому, що після штучного видалення молочних зубів постійні починають зміщуватися, намагаючись зайняти місце, що звільнилося, і можуть прорізатися не там, де їм належить.
І запам’ятайте: дитячого стоматолога потрібно відвідувати мінімум двічі на рік.