Що вибрати: іригатор або електричну зубну щітку?
Багато років тому для чищення порожнини рота використовували тільки зубну нитку та щітку, через роки на українському ринку з’явилася велика кількість всіляких пристосувань, які допомагають людям позбавитися від нальоту та залишків їжі. Кожен повинен самостійно вибрати відповідний варіант, попередньо порадившись із лікарем. Найпопулярнішими засобами є: електричні, звукові та ультразвукові зубні щітки та іригатори.
Після прийому їжі, в ротовій порожнині накопичується величезна кількість всіляких бактерій і мікробів, вони вважаються бактеріальним нальотом, який поступово твердне, утворюючи зубне каміння і провокуючи карієс. Щоб цього уникнути, застосовують різні пристрої. Традиційна зубна щітка вже не така популярна, як електрична або ультразвукова.
Сучасні пристрої чудово видаляють наліт, очищають зуби, навіть у важкодоступних місцях. Такі прилади мають безліч насадок, що дозволяють підлаштовуватися під індивідуальні особливості людини. Перевагою електричних щіток є велика кількість коливань або обертів щетинок за хвилину та ретельне чищення. Між собою апарати відрізняються обертовими та коливальними рухами щетинок насадок, деякі моделі можуть пульсувати, масажуючи ясна. Вони є повністю безпечними для емалі, головне правильно їх експлуатувати.
Іригатор: види та переваги
Іригатором називають пристрій, який забезпечує безпечне чищення ротової порожнини з використанням струменя води під тиском. Багато людей запитують: як краще використовувати іригатор — замість зубної щітки чи разом? Більшість фахівців рекомендують користуватися обома предметами гігієни. Іригатор після чищення щіткою здатний видалити всі мікроорганізми із зубів та міжзубного простору на 99%. Цей апарат незамінний для людей, у яких встановлені брекет-система, коронки, імпланти, або є захворювання ясен. Іригатори бувають кількох типів.
- Стаціонарний. Працює від мережі, ним може скористатися вся сім’я, адже в комплекті є велика кількість різних насадок. Як рідина можна використовувати воду або спеціальні розчини та ополіскувачі, які заливаються в резервуар, і подаються під напором. Потужність струменя можна регулювати для різної чутливості зубів. При виборі такого приладу необхідно враховувати довжину шнура, щоб вистачило для підключення до розетки.
- Портативний. Цей тип дуже легкий і компактний, працює від акумулятора, призначений для індивідуального чищення. Такий іригатор називають ще дорожнім, адже його можна взяти із собою у будь-яку поїздку. Вибираючи пристрій, слід звернути увагу на обсяг ємності для подачі води, ємність батареї, індикатор заряду акумулятора та чохол для перевезення.
- Проточний. Він підключається безпосередньо до системи водопостачання, не вимагає електрики та АКБ.
Якщо людині необхідний іригатор для імплантів, коронок, то краще придбати прилад зі спеціальними насадками. Для дітей і людей із захворюваннями ясен, потрібно вибрати щадний пристрій з мінімальною потужністю або регулюванням, щоб не завдати шкоди ротовій порожнині. Існує безліч різних насадок: стандартна, ортодонтична, пародонтологічна, назальна, а також голівка для імплантів та чищення мови та нальоту. В іригаторах Джетпік насадка має унікальну форму, яка позбавляє необхідності використовувати будь-які інші насадки, а система смарт-флосс посилює ефект іригації.
Як вибрати іригатор
Перед покупкою пристрою для очищення зубів та ротової порожнини, потрібно звернути увагу на подачу струменя, вона може бути імпульсна, мікропухирцева та моноструминна. У першому типі подача рідини здійснюється зі змінним тиском (пульсуюча технологія), у другому вода розбивається на маленькі бульбашки, а в третьому подається під однаковим тиском.
Режим струменя може бути як моноструминним потоком, так і у вигляді спрею. Багато стоматологів радять використовувати другий тип, щоб зрошувати ротову порожнину лікарськими препаратами. Тиск подачі рідини має регулюватися під особисті потреби людини.
Для іригатора додатково можна купити спеціальні засоби, здатні зміцнити емаль зубів, проводити профілактичні заходи, освіжати дихання та лікувати хворобу ясен — пародонтоз.
Якісне чищення зубів можна провести за допомогою використання електричної або ультразвукової зубної щітки та іригатора: ці пристрої добре впливають на емаль та ясна, не травмують їх, а одночасне застосування допоможе позбутися всіх мікробів та бактерій у ротовій порожнині.